... Na co
czekasz?
Zostań
ciachem!

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Popularna fotografka portretowa i ślubna Dark Estrella w rozmowie z serwisem eCiacho.pl

eCiacho: Masz jakiś ulubiony typ urody modela i modelki? Kogo najczęściej fotografujesz?

Dark Estrella: Mój ulubiony typ urody? Nie mam takiego – najważniejsza jest ciekawa twarz. Z doświadczenia wiem, że każdy może wyglądać na zdjęciu, jak model lub modelka. Potrzebne są tylko do tego odpowiednie narzędzia. Najczęściej fotografuję młode pary podczas sesji plenerowych oraz dziewczyny w sesjach portretowych. W przyszłości chciałabym się zając tylko fotografią mody – bardzo mnie do tego ciągnie.
 

eC: Pozowanie nie jest łatwe. Masz jakieś złote rady dla pozujących?

DE: Jasne! Przede wszystkim trzeba się rozluźnić– to gwarantuje naturalność na zdjęciu. Poza tym w dobrym ustawieniu ciała pomaga modelowi przeniesienie ciężaru na jedną nogę oraz ustawienie się względem aparatu nieco na ukos, np. pod kątem 45° - dzięki temu sylwetka prezentuje się lepiej i jest optycznie szczuplejsza. Warto pamiętać o tym, że ręce także pozują. Jeśli nie trzymamy w nich jakichś przedmiotów, można je np. oprzeć na biodrach. W ten sposób dodatkowo zaznacza się talia i figura jeszcze bardziej szczupleje!
 

eC: W fotografii portretowej najważniejsza jest twarz. Warto robić słynny dziubek?

DE: Unikajmy dzióbków! Możemy delikatnie rozchylić usta, to zawsze dobrze wygląda. Wystarczy spojrzeć na topowe modelki ;) Poza tym osoby z bardziej okrągłymi twarzami powinny unikać  ustawiania głowy na wprost aparatu. Warto pozować tzw. półprofilem.
 

eC: Robisz profesjonalne, piękne sesje, jednak nie każdego stać na zamówienie takiej usługi. Można samodzielnie wykonać dobre zdjęcie?

DE: Teraz dobre zdjęcie można zrobić nawet smartphonem. Wystarczą tylko dobre chęci i – najważniejsze - odpowiednie warunki oświetleniowe. Dlatego robiąc zdjęcie w domu, warto pozować przy oknie. Tłem może być praktycznie cokolwiek - kawałek brystolu, jakaś tkanina lub ściana. Ogranicza nas tylko wyobraźnia ;) A w plenerze wybierajmy zacienione miejsca lub fotografujmy w pochmurny dzień - wtedy unikamy ostrych, niekorzystnych cieni na twarzy. Ważny jest także kadr, czyli ramy zdjęcia. Tu trzeba unikać „obcinania” rąk i nóg na stawach - kolanach, łokciach, nadgarstkach! Darmowy program do obróbki zdjęć? Polecam Photoscape :) Jest prosty w obsłudze, a w internecie sporo filmów instruktażowych o ulepszaniu fotografii.
 

eC: Miejsce, w którym robione jest zdjęcie nadaje mu klimat. Gdzie robiłaś najbardziej udane sesje?

DE: Moje ulubione z miejsce na zdjęcia - nie tylko ślubne – znajduje się w okolicach Nowogrodźca. Jest tam kopalnia z hałdami białego piasku oraz lazurowymi jeziorkami. Sesje z tego miejsca wyglądają, jak robione w ciepłych krajach! A najbardziej uniwersalnym miejscem, do którego często wracam, jest łąka koło mojego domu - za każdym razem wygląda trochę inaczej. To prawda, że miejsce ma wpływ na klimat fotografii, a na nie dodatkowo wpływa… oczywiście – światło! Wracając w tą samą lokalizację o innej porze roku, a nawet dnia, możemy zastać całkiem inną scenerię. Np. las o mglistym poranku nada tajemniczości i mroczności naszej sesji, a o zachodzie słońca będzie stanowił idealne tło na romantyczne ujęcia dla par.
 

eC: Dziękujemy za wywiad, Estrella! Udzieliłaś wielu ważnych wskazówek użytkownikom eCiacha!

DE: Nie ma sprawy! Również dziękuję za rozmowę.

 

DARK ESTRELLA – Młoda fotografka z Jeleniej Góry. Jak sama mówi, fotografia to jej pasja i sposób na życie. Do każdej sesji podchodzi indywidualnie i ma świetny kontakt z modelami, co widać na zdjęciach. W jej portfolio znajdują się głównie sesje ślubne i portretowe, ale w planach jest także fotografia modowa.

Chcecie wiedzieć i widzieć więcej o Dark Estrelli? Warto zajrzeć na jej blog: www.darkestrellla.blogspot.com


W portretach warto
pozować tzw. półprofilem.
fot. Dark Estrella

Światło wpływa
na klimat zdjęcia.
fot. Dark Estrella
Ręce także pozują,
podkreślając talię.
fot. Dark Estrella


 

⋅⋅⋅ Ostatnia aktywność ⋅⋅⋅

Wczytywanie...

Reklama Zobacz blog Dark Estrelli!
Zaloguj się przez Facebook! KLIKNIJ!
x

Przypomnimy!

Urodziny:

Podaj swój e-mail
i datę urodzenia
Przypomnij hasło

x

Załóż konto już dziś!

Poznawaj ciekawych
ludzi z całej Polski!

Bierz udział w super
wydarzeniach i konkursach!

Zarezerwuj swój
login już dziś!

Hejka! Zaczynamy?

Urodziny:

Województwo:

Wybierz płeć:

Akceptuję regulamin serwisu i politykę prywatności,
zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych.

Zarejestruj się

Zarejestruj się przez Facebook! KLIKNIJ!