... Na co
czekasz?
Zostań
ciachem!

Jak zwiększyć swoją atrakcyjność?

Portal eCiacho.pl przedstawia 12 potwierdzonych naukowo sposobów.

Atrakcyjni ludzie czerpią więcej satysfakcji z życia. Są postrzegani jako sympatyczniejsi i inteligentniejsi od przeciętnie wyglądających rówieśników. Często ich uprzywilejowana pozycja wynika ze szczęśliwej kombinacji genów odpowiedzialnych za zdrowie i urodę. Jednak są pewne metody na przechytrzenie natury i poprawę swoich notowań na miłosnej giełdzie. Oto one:
 

1. Zęby jak perły

Biały i zdrowy uśmiech dobrze prezentuje się na zdjęciach, jednak naukowcy dodatkowo zwracają uwagę na jego pozaestetyczne zalety. Jak się okazuje, zadbane zęby sygnalizują potencjalnym partnerom, że możemy mieć zdrowe i silne potomstwo, co bez względu na aktualne życiowe plany podnosi naszą atrakcyjność i zwiększa szanse na flirt lub związek.

Paleta domowych i profesjonalnych zabiegów wybielających jest szeroka. Może warto spróbować?
 

2. Zadbaj o skórę

Świadczy o zdrowiu i witalności. To nasze najlepsze ubranie, więc powinniśmy o nią dbać. Wygląd naszej skóry jest oceniany szybko już podczas pierwszego spotkania. Jak ją udoskonalić?

Codzienna porcja owoców i warzyw zdziała cuda.
 

3. Dziewczyno, uśmiechnij się

Mężczyźni wyżej oceniają urodę kobiet, które często się śmieją i uśmiechają. Zatem warto codziennie wstawać prawą nogą, oglądać komedie i fajnie spędzać czas z przyjaciółmi.  
 

4. Chłopaku, czaruj troskliwym spojrzeniem

Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej udowadnia, że troskliwie i zamyślone spojrzenie faceta jest atrakcyjniejsze od ciągłego uśmiechu. Faceci wyglądający na beztroskich nie wzbudzają zainteresowania potencjalnych partnerek. Wynik badania dotyczy tymczasowych, a nie stałych partnerów.

Wniosek: warto wzbogacić zestaw spojrzeń na różne okazje.
 

5. Bądź niepoważna

Dziennik „Evolution & Human Behaviour” donosi, że faceci zainteresowani dobrą zabawą i niezobowiązującą przygodą na imprezie poszukują partnerek wesołych i niepoważnych. Wówczas inteligentne (i trzeźwe) przedstawicielki płci pięknej nie wydają im się atrakcyjne. Oczywiście, sytuacja odwraca się, gdy facet szuka miłości na poważnie.

Wniosek: tańcz, śpiewaj i baw się na całego, kiedy tylko możesz.
 

6. Nie zamieniaj się w drwala

Najnowszy raport periodyku „Oxford Journal” łamie mit słynnej „drwaloseksualności”. Okazuje się, ze z natury kobiety wolą ogolonych panów z gładką twarzą. Brodacze są postrzegani jako agresywni.

Kolejny dowód na to, że ślepe podążanie za modą jest niemęskie.
 

7. Dziewczyno, kup czerwoną szminkę!

Badacze Uniwersytetu w Manchesterze stwierdzają, że usta są najatrakcyjniejszą częścią kobiecego ciała, zwłaszcza gdy są zaakcentowane ciemniejszym, czerwonym kolorem.

Czerwień ma tyle odcieni, że każda piękność znajdzie ten jeden dla siebie. Warto poszukać już dziś!
 

8. Jesteś obojętny? Jesteś sexy!

Tak uważają panie, bo interesują się bardziej facetami, którzy na początku… wydają się nimi nie interesować. Badania pokazują, że kobieta więcej myśli o facecie, jeśli ten wydaje się obojętny na jej wdzięki. Zatem: stay cool, guys!
 

9. T na męskie ramiona

Brzmi dziwnie, ale działa! Badacze Uniwersytetu Notthingam przeprowadzili eksperyment, w którym mężczyźni prezentowali się kobietom w białych koszulkach z dużą literą T na przodzie. Strój sprawił, że uczestniczki przyznawały im 12 proc. więcej punktów atrakcyjności. Naukowcy tłumaczą wynik tym, że litera optycznie poszerza ramiona i wyszczupla mężczyznę w pasie, co poprawia wygląd sylwetki. Dla porównania: uczestnicy noszący odwróconą literę T (z rozszerzeniem w pasie) byli oceniani jako mniej atrakcyjni.

Gotowi na zakupy odzieżowe?
 

10. Dziewczyno, głos w górę

Badacze University College London dowiedli, że wyższy kobiecy głos wywołuje u płci przeciwnej wrażenie kruchości i bezbronności, co sprawia, że panowie czują się bardziej męsko.
 

11. Chłopaku, bądź opanowany

Według publikacji w „Royal Society B Journal” kobiety wydają się mniej ulegać urokowi mężczyzn znajdujących się pod presją stresu. Dla pań niski poziom zdenerwowania jest oznaką tego, że partner radzi sobie dobrze z każdą sytuacją i, co za tym idzie, ma dobre geny, które przekaże potomstwu.

No, panowie: wdech, wydech, relaks…
 

12. Wsiądźcie na roller coaster

Ponad tysiąc wolontariuszy poddało się pewnemu testowi w wesołym miasteczku. Uczestnicy eksperymentu w parach wsiedli na roller coaster. Po zakończeniu jazdy ci, którzy nie byli uczuciowo zaangażowani przed przejażdżką, oceniali atrakcyjność partnera wyżej niż przed rozpoczęciem eksperymentu.

To najlepszy dowód, że warto się czasem dobrze zakręcić.
 

Źródło: kingworldnews.com

 

⋅⋅⋅ Ostatnia aktywność ⋅⋅⋅

Wczytywanie...

Reklama eCiacho.pl promuje biznes!
Zaloguj się przez Facebook! KLIKNIJ!
x

Przypomnimy!

Urodziny:

Podaj swój e-mail
i datę urodzenia
Przypomnij hasło

x

Załóż konto już dziś!

Poznawaj ciekawych
ludzi z całej Polski!

Bierz udział w super
wydarzeniach i konkursach!

Zarezerwuj swój
login już dziś!

Hejka! Zaczynamy?

Urodziny:

Województwo:

Wybierz płeć:

Akceptuję regulamin serwisu i politykę prywatności,
zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych.

Zarejestruj się

Zarejestruj się przez Facebook! KLIKNIJ!